Увага!!!

Шановні  директора ЗОШ І-ІІ ст. та І-ІІІ ст.

Чортківського району та м. Чорткова

Останнім часом, у зв’язку із проведенням військових дій на сході держави почастішали нещасні випадки, пов’язані з необережним поводженням з вибухонебезпечними предметами та бойовими снарядами.
       Так, 29.07.2014 в Харківській області троє дітей 1999, 2010 та 2013 р.н. на вулиці гралися невідомим боєприпасам, який вибухнув, внаслідок діти отримали тілесні ушкодження;
        28.09.2014 в Луганській області неповнолітній С., 1996 р.н. розбирав снаряд від РПГ-7, який він знайшов та тренувальному полігоні, з метою подальшої здачі на металобрухт, внаслідок чого трапився вибух, у результаті якого він та ще два неповнолітніх, що були поруч отримали тяжкі тілесні ушкодження;
        09.10.2014 в Чернігівській області неповнолітній С., 1996 р.н в приміщенні підприємства ,,Шиномонтаж” під час розбирання снаряду до РПГ – 7В стався вибух, внаслідок чого він загинув;
       13.11.2014 у Запорізької області до лікарні з діагнозом ,,травматична ампутація лівої кісті” був доставлений малолітній К., 2000 р.н., який з батько на пустирі збирали металобрухт та з необережності підірвали невстановлений вибухонебезпечний предмет;
         26.11.2014 в Донецькій області неповнолітній К., 2002 р.н., знайшов на вулиці запал від гранати Ф-1 та висмикнув чеку, внаслідок чого відбувся вибух, від чого він отримав тілесні ушкодження у вигляді травматичної ампутації основних фаланг лівої кісті.
З метою попередження нещасних випадків серед дітей, пов’язаних з необережним поводженням з вибухонебезпечними предметами та бойовими снарядами Управлінням КМСД МВС спільно з представниками Міжнародного дитячого фонду (UNICEF) в Україні розповсюджує інформаційний плакат ,,Дивись під ноги” та відеоролик ,,Небезпечні знахідки”, у яких для дітей, у доступній формі подаються детальні роз’яснення щодо того, які загрози несуть бомби, міни чи інші потенційно вибухові предмети, розробленого Координатором проектів ОБСЄ на запит Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Також вказану інформацію можна переглянути на сайті Youtube за наступними посиланнями:

https://www.youtube.com/watch?v=l83IhF2dWK0 якщо ви знайшли боєприпаси – правила поведінки для дітей
        Соціальна реклама для дітей, у доступній формі подаються детальні роз’яснення щодо того, які загрози несуть бомби, міни чи інші потенційно вибухові предмети. Відеоролик розроблено Координатором проектів ОБСЄ на запит Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

https://www.youtube.com/watch?v=I-0tSeCTdIs кампанія з мінімізації ризиків від вибухонебезпечних предметів для людей
Соціальна реклама для загальної аудиторії з правилами безпечної поведінки у випадку виявлення бомб, мін чи інших потенційно вибухових речей. Відеоролик розроблено Координатором проектів ОБСЄ на запит Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

https://www.youtube.com/watch?v=TW1kzyperUg дітям – про загрози вибухонебезпечних знахідок
25-хвилинний фільм, створений ОБСЄ для просвітницької діяльності в школах України

В зв’язку з вищевказаним прошу Вас інформувати учнів та педагогічний колектив  ваших шкіл, для не допушення травматизму серед населення  та розмістити вказану інформацію на сайтах шкіл та на стендах шкіл

Начальник СКМСД Чортківського РВ УМВС України